Domů Kultura Koncert Reného Součka | Český rozhlas Ostrava

Koncert Reného Součka | Český rozhlas Ostrava

196
0
Zde můžete propagovat vaši firmu z FM a okolí.

V Českém rozhlasu Ostrava bude hostem René Souček

Náš kamarád a písničkář z Frýdku-Místku bude hostem Českého rozhlasu Ostrava ve Studiu 1.

Tohoto času žijící v Českých Budějovicích hrající autorskou tvorbu na kytaru a poslední dobou i na ukulele, které mu velmi učarovalo. Jeho texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti. Na kolik, autor nechce vyzradit. Jejich pointa baví publikum ve veselé poloze, ale dokáže i výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních.

Pravidelně se účastní koncertů a festivalů, např. Muzikantské žně ve Frýdku-Místku, Sweetsenfest také ve Frýdku-Místku, Collours of Ostrava, festival Pod komínem v Záhliních, Beskydské folkování ve Frýdlantě nad Ostravicí, či na Slovensku Fest Dobré Bohunice. Je pravidelným hostem na Textové dílně Slávka Janouška a nevyhýbá se ani charitativním akcím.
V Praze Úněticích se každoročně účastní festivalu Ukulele festival, kde i vyučuje začátečníky hru na ukulele.

Také se s ním můžete setkat na klubové scéně, v čajovnách a podobně. Ceny René nesbírá, ale ocenění dostal za texty a písně na různých akcích. Píseň Fajne-Mjesto se stala v roce 2016 oficiální hymnou města Frýdek-Místek.

Od roku 2012 jej na pódiích doprovází perkusista Marek Hlosta. Jeho cajon a djembe podtrhuje Reného rytmičtější kousky, v subtilnějších písních pak melodicou či druhým hlasem dokresluje kontury.
Vidět jej můžete i vedle folkové legendy Pavlíny Jíšové, nebo písničkářky Adély Jonášové, jako nástěnkáře, řidiče, nosiče a doprovodného hráče.

V roce 2013 vydal René své debutové album „Fajne-Mjesto“, jehož kmotrem je Slávek Janoušek. CD produkoval David Stypka a obal graficky ztvárnil Lukáš Horký. Vydalo vydavatelství Sweetsen records. Album je momentálně vyprodáno a sehnat jej lze pouze v elektronické podobě na stránkách Indies records.

V roce 2017 vydal René druhé CD s názvem „Sto tisíc slov“, které mělo svou křtící sňůru. Kmotry se stali např. J.Samson Lenk, Jaromír Nohavica,
Dante Písničkář a další…Toto album již vyšlo ve vlastním nákladu. Grafiku opět ztvárnil Lukáš Horký a nahrávalo se s hudebními h

osty ve studiu ASI ve Frýdku-Místku.

(text převzat z www.bandzone.cz)

Zde můžete propagovat vaši firmu z FM a okolí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here